واکنش بله به شایعه جاسوسی از کاربران

به گزارش وبلاگ کارسیس، پیام رسان بله گفت که دسترسی های این پیام رسان مطابق اصول و سیاست های گوگل و اندروید است و متخصصین می توانند آن ها را راستی آزمایی کنند.

واکنش بله به شایعه جاسوسی از کاربران

به گزارش وبلاگ کارسیس ، اخیرا برخی رسانه ها و کاربران در شبکه های اجتماعی از هشدار امنیتی گوگل پلی در مورد دسترسی های غیر مجاز بله و جاسوسی این پیام رسان گزارش داده بودند.

حال امین تجملیان، قائم مقام بله، در متنی که در اختیار رسانه ها قرار داده، این موضوع را رد کرده است.

به نقل از دیجیاتو، تجملیان توضیح داد: در روزهای اخیر تعداد محدودی گزارش دربارهٔ خطای سپر ایمنی گوگل از طریق کاربران به دست ما رسید. با بررسی این گزارش ها مشخص شد این کاربران مدت هاست اپلیکیشن خود را به روزرسانی نکرده اند.

او ادامه داد: همانطور که می دانید گوگل و سیستم عامل اندروید به طور مستمر سیاست های توسعه اپلیکیشن های اندرویدی را تغییر داده و به روزرسانی می کنند. به روزرسانی برنامه ها یکی از روش های همراه شدن با این تغییرات است که بله نیز همواره به این موضوع توجه داشته است. به طوری که به صورت معمول هر ماه نسخه نو خود را در بازارهای معتبر منتشر می کند و از کاربران می خواهد که برای استفاده از آخرین ویژگی ها از نسخه های به روزشده استفاده کنند.

به گفته وی دسترسی های بله قابل سنجش از طریق متخصصان است. او در این مورد گفت: هیچ یک از کاربرانی که از نسخه های نو بله استفاده کرده اند گزارشی در این رابطه مطرح نکرده اند. ادعاهایی که در روزهای اخیر در برخی رسانه های خارجی در مورد اپلیکیشن بله منتشر شده است، صحت ندارد. چرا که تمام دسترسی های مورد نیاز اپلیکیشن بله شفاف بوده و قابل راستی آزمایی از طریق متخصصین است.

او همچنین در مورد دسترسی های این پیام رسان گفت: دسترسی های اپلیکیشن بله طبق اصول و مطابق با سیاست های گوگل و اندروید است و مجوز دسترسی ها در ابتدای استفاده از هر ویژگی بله از کاربران درخواست می شود.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش بله به شایعه جاسوسی از کاربران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش بله به شایعه جاسوسی از کاربران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید